Sedmdesát projektů z celého světa, tři dny v Kodani a tři minuty na odprezentování vlastního nápadu. Takhle by se dal shrnout náš výlet do Dánska, kde jsme měli tu možnost odprezentovat naší myšlenku a načerpat nové zkušenosti. Jestli máš ale čas a chuť, uvař si kafe a my Tě tímhle článkem přeneseme zpátky do centra dění!

Účasti na světovém finále předcházelo národní kolo v České republice, které proběhlo na konci září v Plzni, a kde jsme byli vybráni z nejlepších deseti začínajících projektů.

A tak jsme si na konci listopadu sbalili kufry a vyrazili do Kodaně na třídenní světové finále soutěže Creative Business Cup 2018 reprezentovat Českou Republiku v konkurenci těch nejzajímavějších start-upových projektů z téměř sedmdesáti zemí světa.

Každý projekt měl na svojí prezentaci, ve které se stručně představil, přesně tři minuty a stejný čas měl i na to, aby oslovil a zaujal porotu složenou z úspěšných podnikatelů, investorů a mentorů.

Součástí celého programu bylo spoustu motivačních workshopů a přednášek zkušených mentorů a podnikatelů z celého světa, a přestože se nám nepodařilo umístit se v silné konkurenci ostatních projektů, přivezli jsme si domů spoustu cenných zkušeností, kontaktů a pozitivní zpětné vazby na náš projekt a to je to nejcennější, co jsme mohli získat.

Potvrzuje se nám, že jdeme tím správným směrem a běžci i amatérští sportovci mají o chytrou botu zájem, protože si uvědomují důležitost zapojování správného svalstva chodidla během chůze, či běhu a to je přesně to, s čím může naše technologie těmto lidem pomoci.

Velké díky patří týmu Czechinvestu, díky kterému jsme získali neskutečnou příležitost prezentovat se ve světě, obrovskou podporu během finále a také možnost přijmout pozvání na večeři na České ambasádě v Kodani, kde nás v krásných prostorách přivítal zástupce velvyslance pan Oto Weniger.