Rajzování, Spartan Race a stěhování. Co ty a rok 2018?

Je sice pravda, že začátek roku a období bilancování a plánování je už za námi, ale já to ještě nestihla. K pořádnému plánování roku 2018 a ohodnocení dvatisícesedmnáctky jsem se dostala až tento víkend. Neříkala bych tomu úplně předsevzetí (protože ta se nejraději porušují), ale spíš jsem si našla pár cílů, kterých bych tento rok ráda dosáhla, nebo k nim alespoň vykročila.

2017

Ale nejdřív trocha bilancování. Když jsem začala psát tenhle odstavec, automaticky jsem to všechno začala rozdělovat mezi “co se povedlo” a “co se nepovedlo”. Pak jsem ale zjistila, že si nepamatuju nic, co by se vyloženě nepodařilo. Mám za sebou rok plný velkých změn, které překvapivě dopadly až nad očekávání skvěle. Jediné, co mě mrzí, je, že jsem nestihla víc cestovat. Kromě baťohového road tripu s bráchou po Skotsku jsem se za hranice nepodívala, což si letos hodlám vynahradit. A hodně. Běhat se dá přeci všude, a to je na tom to krásné 🙂

#1: Budu cestovat

Tenhle cíl jsem začala realizovat už na konci roku, abych náhodou něco nezanedbala.

Na březen mě a moji mámu čeká výlet do Barcelony. Prý jsem tam byla, jako malá, ale moc si to nepamatuju. Tak třeba se mi něco z těch dětských vzpomínek vrátí. 🙂

Na přelomu června a července vyrážím znovu do Skotska, tentokrát ale pracovně. Zaučuju se na průvodce v CK Mundo, kteří jezdí hodně po horách, dělají turistiku a propojují to s památkami a tak. Dokonalost! 🙂 Čeká mě ostrov Skye, skotská vysočina a k tomu i velká města Edinburgh, Londýn i Amsterdam.

Den po návratu ze Skotska balím baťoh a letím s bráchou pro změnu do Irska, kde se budeme devět dní toulat po jihu. Vypadá to, že se brácha stihl z loňského výletu do Skotska vzpamatovat a myslím, že už naštěstí trochu zapomněl, jak jsem ho vyhnala až nahoru na nejvyšší horu UK Ben Nevis.

 

K Vánocům jsem od mojeho kluka (<3) dostala letenky na Korsiku – té asi věnujeme srpen nebo září. Korsika je skvělá v tom, že má kromě pláží i hory dostatek přírody na to, abych se nenudila, až on se bude válet u moře. 🙂

No, a říjen spolu věnujeme Londýnu, památkám, Harry Potterovi a americkému fotbalu.

Mezi to potřebuju ještě vměstnat nějaké chození po Krkonoších a festivaly, Colours of Ostrava bych si letos nerada nechala ujít.

Navíc tak trochu doufám, že se mi v listopadu poštěstí odjet na měsíc do Nepálu, ale myslím, že můj bankovní účet už mě i tak bude dost nesnášet. No co, když ne letos, příští rok je taky času dost.

 

#2: Doběhnu Spartan Race

Jojo, to je challenge. Po Spartan Race koukám už nějakou dobu, ale na ty zimní termíny by mě nikdo nedostal ani náhodou. Tohle je asi můj největší cíl do konce roku, mám z něj asi největší strach. Tak to pořád odkládám, protože si říkám, že to nemůžu zvládnout, na druhou stranu mám za sebou šikovného parťáka, který už jich má pár za sebou a pustí se do toho se mnou, především jako psychická (občas asi i fyzická) opora. No, ve hře je duben a Kutná hora nebo až podzim. Takže zatnu zuby a dám to.

 

#3: Máknu na fitness kurzech

TRX certifikace je otázka pár víkendů tréninku a složení zkoušek a rozhodně je v plánu. Což o to, jen musím přijít na to, kde ten čas vezmu.

Kurzy pro osobní tréninky jsou můj rest z loňského roku. Sport mě baví, fitness mě baví, lidské tělo a anatomie mě baví dokonce moc a výživu už certifikovanou mám. Největší brzdou je zase čas – tohle může zabrat i půl roku, pokud to chce člověk dělat pořádně a poctivě.

#4: Přestěhuju a zkusím konečně vydržet dýl než rok na jednom místě

Posledních pět let se stěhuju z místa na místo a už mě to fakt nebaví, tak třeba to konečně vyjde A stěhování je taky takové posilování 🙂 zatím posilujeme hlavně nervy při výběru nábytku a vybavení, ale až to konečně dokončíme, budu bydlet jen kousek do lesa.

 

#5: Začnu se zase učit (?)

Tak to je největší otazník ze všech osmnáctkových plánů. Trochu mi to chybí a určitě bych chtěla dál s něčím pokračovat. Jen nevím, jakým směrem se vydat. Spíš čísla? Nebo sport a fyzio? No, myslím, že největším úspěchem tady bude se v průběhu roku vůbec rozhodnout.

Takže tak. Vlastně to vypadá celé hrozně dobře. Už se nemůžu dočkat. 

VPŘED! 

NENECHTE SI UJÍT miomove AKTUALITY