Čas běží, chce to nápad! Co k Vánocům pro běhomilce?

Blíží se Vánoce. To přízvisko o svátcích klidu a míru platilo kdysi dávno, spousta lidí už to tak nemá. Sháníš dárky, jsi v nervech, nic nestíháš, boxuješ se s lidmi o kousek osobního prostoru na ulici i v obchodech. Všude, kam přijdeš jsou lidi. Nevím, jak ty, ale já si letos hodně rozmýšlím, než někam jdu – musím přesně vědět, co chci koupit a jak rychle se k tomu přes ty davy zvládnu dostat. Letos na Vánoce mám totiž jediný cíl: zkusit si ten klid a mír opravdu užít. 

Důležité je mít seznam dárků a předem vědět, co komu dáš. Bráchovi skejt, mámě a tátovi let balonem, dědovi vaječňák. Ne, fakt nevím. Ale pokud máš kolem sebe někoho, kdo rád běhá, čti dál. Mám pro tebe pár tipů.

Kniha je dárek, který můžeš vždycky otevřít.

Už Štěpán Šafránek věděl, že na věc je třeba se nejdřív teoreticky připravit. Knížky jsou supr věc, mně osobně se moc líbily tyto tři.

Chrissie Wellington: Život bez hranic

Richard Askwith: Stopy v oblacích

Miloš Škorpil a Pavel Kosorin: Modrá knížka o běhání a o životě

Modrá knížka o běhání a o životě

Jako dárek zážitky

Když uběhneš svůj první půlmaraton, je to chvíle, na kterou budeš vzpomínat celý život. Nejtěžší je to rozhodnutí. Mám na to? Stojí mi to za to? Odpověď zní vždycky ANO a malé popostrčení ještě nikomu neublížilo. Darujte svým nejbližším registraci na některý z chystaných půlmaratonů na další sezónu.

sobota 7. 4. 2018 – Sportisimo 1/2Maraton Praha
neděle 6. 5. 2018 – Volkswagen Maraton Praha
sobota 19. 5. 2018 – Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary
sobota 2. 6. 2018 – Mattoni 1/2Maraton České Budějovice
středa 13. a čtvrtek 14. 6. 2018 – O2 Pražská štafeta (registrace budou otevřeny později)
sobota 23. 6. 2018 – Mattoni 1/2Maraton Olomouc
sobota 8. 9. 2018 – Birell Grand Prix Praha
sobota 15. 9. 2018 – Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem

 

Atmosféru na našem zářijovém miomoveRUN bych přála zažít každému.

Pomáhá a vydrží

Pokud si netroufáš na kupování běžeckého vybavení typu boty a oblečení, zkus se aspoň mrknout po kompresním prádle, které na správných místech podporuje krevní oběh, čímž usnadňuje odvod kyseliny mléčné a toxinů ze svalů. Pomáhá při regeneraci svalů po sportovním zatížení.

Pro takové to domácí cvičení

V jednom z minulých článků jsem se zmiňovala o pomůckách, které doma nepřekáží, nestojí miliony a pomůžou zpevnit tělo a vylepšit celkovou stabilizaci. Díky cvičení s nimi předcházíme zranění i bolestem zad, které si způsobujeme špatným stylem běhu. S osobním trenérem Davidem čas od času přidáme tipy, jak tyto pomůcky využívat. Na první díl se můžeš podívat tady. Kdyby tě napadlo to dovést k dokonalosti, mít svého osobního trenéra je k nezaplacení – pochopí jen ti, kteří už něco takového vyzkoušeli. Dostane z tebe maximum.

Třeba takový roller umí zázraky. Samomasáže uvolní unavené svaly raz dva.

 

Na tábor nejezdí jenom děti

Běžecký camp Miloše Škorpila už jsem taky kdysi zmiňovala. Sama jsem na něm byla a doporučuju všema deseti. Zajímavá zkušenost pro pokročilého běžce i pro začátečníka. Miloš už má něco odběháno a ví, jak šetřit síly, jak správně běhat, jak se motivovat a jak to přežít ve zdraví. Šťastný života běh je podle mě velice vděčný dárek.

Na srpnovém turnusu jsme oběhali Sokolov a okolí křížem krážem.

 

Ono toho je fakt hodně. Můžeš myslet na regeneraci v podobě sauny, masáží. Fajn jsou i doplňky a drobné vychytávky jako úchyty na startovní čísla, bezdrátová sluchátka, outdoorové kamerky, baťohy s hydrovaky nebo běžecký diář. Vtipný by mohl být motivační odpočinek u Forresta Gumpa a krabice s bonbóny k tomu. 🙂

Co nekupuj

Vyhni se věcem, které by si měl běžec vybrat sám. Na boty zapomeň rovnou. Bez předchozího zkoušení je to celé odsouzené k velkému zklamání, na 95 % se netrefíš. Stejné je to s oblečením. Vykašlala bych s i na výživové doplňky, tyčinky, vitamíny, proteinové nápoje – pokud teda nemáš pokyny, které přesně koupit. Značky se liší a je třeba zkoušet po troškách. Takže žádné proteiny po kilech a tyčinky po krabicích.

Good luck! Jestli máš další tip, šup s ním do komentářů. 

Nestresuj se a pojď si užít adventní dny. 

VPŘED!

NENECHTE SI UJÍT miomove AKTUALITY